ZAMBET MARYSIN LAS

Forum mieszkańców osiedla mieszkaniowego ZAMBET MARYSIN LAS

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#376 2013-02-15 17:49:38

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Tak, już przerabialiśmy "troskliwych". Jesteśmy bardzo "wdzięczni" za zainteresowanie, ale prosimy o monitorowanie innych warszawskich prac budowlanych
Pozdrawiamy cierpliwych, niecierpliwych i resztę przyszłych sąsiadów.

Offline

#377 2013-02-15 22:45:58

sąsiad

Gość

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam

Ludzie mają różne pomysły, są może nerwowi, może wredni a może po prostu głupi.

Wydaliśmy pieniądze, mamy plany życiowe i chcemy żeby spokojnie dojść do chwili
gdy będziemy mogli zamieszkać w naszych mieszkaniach.

Jest ciężko, budowa się bardzo ślimaczy, ale powrotu nie mamy, musimy wspólnie
monitować, dzwonić do kierownika i pana Dukalskiego, cały czas nie dawać im żyć,
moim zdaniem nadzieja jest.

#378 2013-02-16 19:26:10

dalszy sąsiad

Gość

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Szanowni "Dalsi Sąsiedzi"

Należę do osób, które monitorują to forum nie będąc klientem Zambetu (choć niewiele brakowało a rok temu bym nim został). Nie mam zamiaru jednak się nabijać/zgrywać/uprzykrzać Państwu życia jak niektóre pojawiające się tu czasem osoby ale o tym poniżej.

Zdecydowałem się na zakup mieszkania w sąsiedniej inwestycji w związku z czym śledzę tamtą budowę jak również zaglądam na Państwa forum (na którym czasem pojawiają się interesujące mnie informacje). Wiem, że jesteście Państwo już zmęczeni ciągłymi przesunięciami terminu oddania mieszkań (i wcale mnie to nie dziwi) ale biorąc pod uwagę lokalizacje obu inwestycji i pewne zależności między nimi chyba powinniście się przygotować na termin w okolicach czerwca.

Mogę się mylić ale wygląda na to, że Zambet liczył w pewnym zakresie na sąsiada nie informując początkowo, że inwestycja jest zależna od innej budowy (choćby w kwestii przyłącza wodkan i C.O. czy drogi dojazdowej). Instalacje wodociągowe i grzewcze już chyba Państwo macie (przynajmniej częściowo) natomiast dojazd możliwy będzie raczej dopiero po zakończeniu "ciężkich" prac na budowie obok.

Jak wiadomo wszystko może zawsze ulec opóźnieniu ale sądzę, że przełom maja i czerwca to czas, w którym budowa już będzie bliska finałowi (etap wykończeń wewnątrz budynku czy inne lżejsze prace) więc nie powinno być problemu z dojazdem do Państwa inwestycji. Oczywiście wiele zależy jeszcze od przygotowania terenu dotychczas rozjeżdżanego przez ciężarówki i usunięcia/przestawienia aktualnej bramy wjazdowej na budowę ale to już są drobne przeszkody w porównaniu do wcześniejszych problemów.

Podsumowując: do wakacji Państwa nerwy i walka z Zambetem powinny się skończyć, czego szczerze Państwu życzę.

Pozdrawiam
Przyszły sąsiad "zza miedzy"

#379 2013-02-17 16:44:54

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Dziękuję za informacje. Pozdrawiam. Sąsiadka "zza miedzy" Do szybkiego zobaczenia.

Offline

#380 2013-02-18 10:19:07

DorotaK

Gość

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

witam,
Ja chciałam podpytać Państwa przyszłych nabywców o umowy trójstronne - czy zostały Wam przedstawione do podpisania i jak sie na nie zapatrujecie. My dostaliśmy ich projekt i zastanawiamy sie czy je podpisywać, skoro akty notarialne maja być do końca maja br. Jakie jest Państwa zdanie w tym temacie?

#381 2013-02-20 09:03:13

DorotaA05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 77
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Na mocy tego aktu ZRL Sp. z o. o. wchodzi w prawa ZAMBET SA, warunki odbioru i kary umowne pozostają takie jak w pierwotnych umowach.
Zaletą takiego aktu jest to, że w księdze wieczystej nieruchomości uwidaczniamy roszczenie o ustanowienie samodzielności lokalu.
Poza tym taka umowa "wiąże" nas do 31 maja br. Poprzednie umowy co do zasady nas nie "wiążą" bo już dawno po terminach wskazanych w aneksach. Jednakże ZAMBET SA stoi na stanowisku, że niewykonanie tych umów w terminie nastąpiło z przyczyn niezależnych (te wszystkie linie energetyczne, przyłącza WOD-KAN i inne plagi).
My podpisaliśmy - tym bardziej, że koszty aktu ponosi ZRL Sp. z o. o.
Pozdrawiamy

Offline

#382 2013-02-20 09:55:15

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

My jeszcze nie. Nie mogliśmy się dogadać co do treści niektórych zapisów np. o odpowiedzialności sprzedającego...
Maj już blisko

Offline

#383 2013-02-20 10:35:12

DorotaA05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 77
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Odpowiedzialność sprzedającego regulowana jest w przepisach ogólnych KC, więc nie upieraliśmy się co do takich zapisów.
Natomiast odrębną kwestią jest to, że można to zrobić jednym aktem notarialnym. Jednakże w tym przypadku chodzi także o wypłacenie rekompensaty.
Pozdrawiamy

Offline

#384 2013-03-10 10:54:48

kasia

Gość

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam,

Mam tylko pytanie czy już otrzymaliście Państwo klucze, a jeśli nie to kiedy zambet przewiduje zakończenie inwestycji i wydawanie kluczy?

Będę wdzięczna za odpowiedź.
Pozdrawiam
Kasia

#385 2013-03-11 08:07:29

jeden z sasiadów

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 33
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam wszystkich

Co do umowy trójstronnej też nic nie podpisywałem a nawet takowej nie miałem przedstawionej. Więc jak ktoś by miał jakieś bliższe informacje to byłbym wdzięczny, jak nie na forum to może na maila. A druga rzecz ja bym namawiał wszystkich do niepodpisywania do czasu otrzymania kluczy, a jak będziemy się widzieć na miejscu to coś wspólnie wymyślimy.

Pozdrawiam JACEK

Offline

#386 2013-03-11 08:35:54

DorotaA05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 77
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Mamy takie informacje, że wydanie kluczy ma nastąpić do końca marca (tylko którego roku) oczywiście 2013 r. ale znając
świetną organizację ZAMBET (obydwa) pojawią się nieprzewidziane przeszkody uniemożliwiające realizację tego zamierzenia.
Co do umowy trósjrtonnej - dziwne, że nie przesłano jej wszystkim. Jak pisaliśmy wcześniej można podpisać albo zrobić to na końcu.
Zależy od ustaleń. Zasadniczo nie zmienia ona niczego oprócz tego, że jeden zambet wchodzi w prawa drugiego, nie całkowicie - z wyłączeniem odpowiedzialności za wady - której naszym zdaniem nie da się całkowicie wyłączyć.
Zobaczymy - czekamy k... już 3 rok.
PS.
Prawdopodobnie w tym tygodniu będą podłączali ciepło + kaloryfery. Ciekawe czy się uda - trzymamy kciuki.
Podrowienia

Offline

#387 2013-03-11 09:32:31

kasia

Gość

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

DorotaA05 dziękuję Ci bardzo za odpowiedź.

#388 2013-03-13 20:42:13

mickam

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-03-13
Posty: 4
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Tak się przyglądam Państwa forum i gratuluję determinacji w oczekiwaniu na własne m. Znów w internecie pojawiają się niepokojące informacje dotyczące generalnego wykonawcy Waszego osiedla.

Duma Anina w rozsypce, Zambet nie płaci kar
http://www.gazetaecho.pl/duma-anina-w-r … -kar_63865
Zambet nie dokończy budowy szkoły
http://www.goniec-lokalny.pl/article/za … owy-szkoly
Zambet dostanie szansę do końca kwietnia na dokończenie budowy basenu w Chorzelach
http://www.powiat-przasnysz.pl/pl/zambe … horzelach/
Radzę poczytać sobie opinie mieszkańców Ogrody Mickiewicza w Pułtusku jakie problemy z Zambetem mieli/mają mieszkańcy
http://www.ogrodymickiewicza.fora.pl/

Są też pozytywne wiadomości z dwóch inwestycji realziowalizowanych przez Zambet
Dobiega końca budowa bloku komunalnego przy ulicy Mickiewicza w Makowie Mazowieckim
http://tygodnikmakowski.pl/aktualnosc-6 … szkan.html
Budowa trzeciego już budynku socjalnego przy ul POW trwa, nie przerwała jej nawet zima
http://www.legionowo.pl/pl/strefa-miesz … ci;id-4218

Offline

#389 2013-03-13 21:07:55

kowal

Gość

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Zazdrościsz cierpliwości - może chcesz żebyśmy przeszli do Twojej inwestycji?
Jak dasz zniżki to zobaczymy.
Czekamy na propozycje

#390 2013-03-13 21:25:19

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

I znowu się zaczyna. Dziękujemy za słowa podziwu i gratulacje. Prosimy uszanować fakt, że jest to forum dla przyszłych mieszkańców i miłych sąsiadów zza miedzy. Gratuluję determinacji w śledzeniu informacji o Zambecie. Gdyby nas to ciekawiło sami byśmy ich szukali i wklejali na forum.
Pozdrawiamy.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.marysinlas.pun.pl Gminne Centrum Kultury w Boleszkowicach Chłopy campingi elewacje budynkow