ZAMBET MARYSIN LAS

Forum mieszkańców osiedla mieszkaniowego ZAMBET MARYSIN LAS

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2011-10-12 15:58:35

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Szanowni Państwo, koledzy i koleżanki.

Zakładam nowy wątek (dotychczasowy chcę poświęcić na dokumentowanie postępów prac). Spróbujmy wypracować wspólne stanowisko i razem napisać do ZAMBETu. Może wspólnymi siłami uda się wymusić większą presję i dokończyć inwestycję. Poniżej zamieszczam propozycję listu jaki moglibyśmy wysłać do zarządu. Trzeba by się w przeciągu kilkunastu dni umówić na kolejne spotkanie (niekoniecznie na budowie) i podpisać pod listem. Ja mogę się zająć drukiem, wysyłką itd. Proszę zapoznać się z treścią i pisać co jeszcze należy do listu dodać, jakie kwestie poruszyć itd.



Propozycja listu

My niżej podpisani przyszli lokatorzy osiedla Marysin Las wyrażamy głębokie zaniepokojenie obecnym tempem prac na budowie oraz podejściem firmy ZAMBET do klientów w związku z kolejnym już opóźnieniem terminu realizacji inwestycji.

Pod koniec września 2011 wysłaliście państwo pismo do swoich klientów, w którym winą za kolejną zmianę terminu oddania inwestycji obarczają państwo gestorów przyłączy mediów, w szczególności STOEN za brak przyłącza energetycznego. Wyjaśnienie to uważamy za niepoważne. Nie jest to ani jedyny, ani główny powód kolejnego już opóźnienia. Stan budynku nie pozostawia wątpliwości, że nawet gdyby przyłącze energetyczne zostało wykonane, to również nie byli by państwo w stanie przekazać mieszkań. Brakuje wykończenia instalacji elektrycznej, nie zostały podłączone grzejniki, nie wykonano posadzek na balkonach i klatkach schodowych, kończone są jeszcze prace murowe przy szybach wentylacyjnych. Budynek w dalszym ciągu nie jest ani ocieplony ani ogrzewany, a w przeciągu najbliższego miesiąca mogą w nocy wystąpić temperatury ujemne, co spowoduje konieczność ponownego układania tynków na wiosnę. Teren wokół budowy wygląda jak wysypisko śmieci, a wnętrze garażu tonie w wodzie. Na betonowanie czeka nadal rampa wjazdowa i stop garażu od strony wschodniej, a nie zostały nawet wykonane deskowania. W związku w powyższym, stwierdzenie z państwa listu, że „zaistniała sytuacja jest całkowicie niezależna od działań naszej firmy” jest po prostu śmieszne. Brak wystarczającej ilości załogi na budowie, zła koordynacja działań a przede wszystkim długie okresy bezproduktywne, podczas których na budowie kompletnie nic się nie działo, to naszym zdaniem główne przyczyny opóźnienia inwestycji, które notabene są całkowicie zależne od działań firmy ZAMBET.

Przypominamy, iż pierwotny termin realizacji zapisany u większości z nas w umowach realizacyjnych, minął z końcem 2010. Nie mamy więc do czynienia z kilkumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym surową zimą, obfitymi opadami deszczu, problemami z zaopatrzeniem czy nieterminowym wykonaniem prac przez podwykonawców. W przypadku niektórych osób, opóźnienie już w chwili obecnej przekroczyło rok od planowanej daty ukończenia budynku. My, przyszli lokatorzy przez cały ten czas ponosimy zwiększone koszty z tytułu spłacania rat kredytowych i wynajmu mieszkań. Pierwsze aneksy do umów, przesuwające termin ukończenia inwestycji w pewnym stopniu pokrywały te koszty poprzez przyznanie dodatkowych rabatów, odszkodowań lub przez wprowadzenie kar umownych. Tymczasem obecny aneks z dnia 23 września 2011 zawiera jedynie zapis o zmianie terminu, bez jakiejkolwiek rekompensaty za kolejne miesiące oczekiwania.

W związku z powyższym nie przyjmujemy wyjaśnień przesłanych w liście z 23 września 2011 oraz odmawiamy podpisania aneksów do umowy realizacyjnej. Oczekujemy rzetelnej informacji i poważnego traktowania przez zarząd i pracowników biura oraz propozycji nowych aneksów z uczciwie zasądzoną rekompensatą.

Z poważaniem

Offline

#2 2011-10-12 17:43:09

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Dobrze powiedziane , podzielamy opinię. Wszystko co jest tam napisane jest prawdą!
Jeżeli ktoś z Państwa jest lub ma zaprzyjaźnionego prawnika to dobrze, aby zerknął na to pismo swoim fachowym okiem.
Pozdrawiamy.

Offline

#3 2011-10-12 21:17:16

Paweł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 46
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Witamy,

Jesteśmy jak najbardziej za wysłaniem listu do Zambetu. Na chwilę obecną aneks mamy nie podpisany. Trzeba działać szybko. Niestety my nie mamy zaprzyjaźnionego prawnika. Czy ktoś wie jaki jest czas na podpisanie tego aneksu? I ewentualnie czy niepodpisanie nie spowoduje jakiś skutków w postaci wypowiedzenia umowy?
Zaproponujcie termin spotkania, my dostosujemy się. Pozdrawiamy.

Offline

#4 2011-10-12 22:04:36

raf

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-10-12
Posty: 3
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Witam,

przyłączam się do tej akcji i z chęcią podpiszę ten list. Aneksu nikt nie musi podpisać - podpisanie oznacza porozumienie obu stron, gdy któraś ze stron się nie zgadza to nie dochodzi do aneksu i w mocy są wcześniejsze postanowienia. Im zależy na aneksach bo to jest zrzeczenie się przyszłych roszczeń - domagania się pokrycia strat przez firmę Zambet. Dlatego należy podkreślić, aby zaproponowali konkretne korzyści za przesunięcie terminu i podpisanie aneksu.

Offline

#5 2011-10-13 22:22:19

sasiad AO1

Gość

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Także jestem za takim pismem
w przesłanym aneksie nie ma określonego terminu podpisania więc nie musimy się obawiać jakichkolwiek konsekwencji tak jak pisze Raf,
uważam iż sprawa SPEC-u powinna być rozwiązana przed budową,
należy wspomnieć jeszcze aby firma Zambet w poprawionym!!!!! aneksie określiła się co do terminu oddania mieszkań, a także został wykreślony zapis ze Zambet w przyzłości za nic już nie odpowiada w razie np. opużnień o czym wole nie myśleć
proponuje w piśmie także poprosić o harmonogram prac
pozdrawiam wszystkich cierpliwych

#6 2011-10-13 22:52:56

Paweł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 46
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Witam,

Wydaje mi się, że mamy inne aneksy. U mnie jest tylko termin przekazania lokalu na 31 grudnia 2011. I nic więcej. Pozdrawiamy.

Offline

#7 2011-10-14 10:49:19

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

U mnie również jest tylko przesunięcie terminu na 31 grudnia 2011 i nic więcej. Co do żądań harmonogramu prac to myślę że nie ma to większego sensu, ja już jeden taki harmonogram mam (bodajże z początku 2011) i ni jak ma się do rzeczywistości. Ponieważ niektórzy mają ten dziwny zapis o zrzeczeniu się odpowiedzialności za przyszłe problemy to rozszerzył bym ostatnie zdanie:

Oczekujemy rzetelnej informacji i poważnego traktowania przez zarząd i pracowników biura oraz propozycji nowych aneksów z uczciwie zasądzoną rekompensatą za przesunięcie terminu na 31 grudnia 2011. Zastrzegamy iż w przypadku ponownego niedotrzymania powyższego terminu, będziemy ubiegać się o kolejne odszkodowania, adekwatne do długości opóźnienia.

Proponuję dać jeszcze wszystkim weekend na przemyślenie sprawy i w przyszłym tygodniu, najlepiej środa - czwartek umówić się gdzieś w centrum na złożenie podpisów (może ktoś ma jakaś propozycje miejsca - mi osobiście pasuje wszystko co jest w okolicach metra). Po podpisaniu od razu w przyszły piątek bym to nadał za potwierdzeniem odbioru żeby przyspieszyć sprawę.

Offline

#8 2011-10-14 17:53:33

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Być może wybraliście Panowie inną formę rekompensaty niż my, lub Zambet poczuwa się jeszcze do odpowiedzialności/uczciwości w Waszym przypadku.
Pozdrawiam

Offline

#9 2011-10-16 21:21:03

DorotaA05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 77
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Proponujemy spotkanie w środę o godzinie 18.00 przy stacji metra Centrum. Pismo oczywiście mocne - ale teraz chyba nie mamy wyjścia. Istotnie aneksy służą jedynie ZAMBETOWI do przeciągania terminu oddania mieszkań. Zastanawiamy się na co czekają - może na INSTALEXSPORT, może na możliwość wykonania przyłącza CO co zwolni ich z konieczności zakupu i zainstalowania kosztownej kotłowni olejowej. Co do stanu prawnego - wykonanie umów po naszej stronie jest wypełnione - aneks oznacza porozumienie stron co do zmiany niektórych warunków umowy. Do zobaczenia w środę 19 października.

Ostatnio edytowany przez DorotaA05 (2011-10-16 22:07:01)

Offline

#10 2011-10-17 07:30:16

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Jak się poznamy?
Nie było nas na pierwszym spotkaniu, więc nie wiemy jak Państwo wyglądają.
Pozdrawiam.

Offline

#11 2011-10-17 09:32:52

Paweł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 46
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Witam, spotkanie w środę 19/10 jak najbardziej. O tej porze przy metrze Centrum jest tłoczna, może umówmy się przy słupie kilometrowym, na górze, róg Marszałkowskiej i Alej Jerozolimskich po stronie metra. Pozdrawiamy.

Offline

#12 2011-10-17 14:58:41

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

OK, czyli w tym miejscu:
http://www.panoramio.com/photo/43630629 … google.com
I tak trzeba będzie przejść na jakąś ławkę albo przynajmniej murek, żeby podpisać się pod listem.
Przy tym pomniku to się raczej bez problemu znajdziemy, ja będę miał teczkę w kolorach i z logiem Zambetu.
Środa 18:00. Dajmy sobie +/- pół godziny bo z racji rozpoczęcia prac na Dworcu Wileńskim poruszanie się po mieście jest podobno utrudnione.

Offline

#13 2011-10-18 21:45:07

Lucek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 26
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Swietnie. Z pewnością się pojawię. Do mnie dopiero dzisiaj dotarł aneks do umowy! Dobrze, że tu zajrzałem.

Offline

#14 2011-10-20 10:32:50

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

List podpisało w sumie 7 osób. Skan prześlę zainteresowanym na maila, jak by ktoś dzisiaj nie otrzymał, to proszę wysłać wiadomość na PW.
Dzisiaj wysyłam kurierem bezpośrednio do Pułtuska.

Mam już potwierdzenie dostarczenia. Odebrała pani Mrukowska w piątek 21 października. Zatem czekamy na odpowiedź.

Offline

#15 2011-10-21 17:25:55

Lucek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-13
Posty: 26
Punktów :   

Re: Propozycja wspólnego pisma do ZAMBETu

Mrukowska... To nie brzmi dobrze, ale nie ma co się uprzedzać:-)

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
zrodlo hotel wellness ciechocinek dentysta łódź donic z betonu architektonicznego