ZAMBET MARYSIN LAS

Forum mieszkańców osiedla mieszkaniowego ZAMBET MARYSIN LAS

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#61 2011-08-20 11:56:52

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witamy
Szczerze mówiąc nie umiem pomóc, bo się na tym nie znam i w dodatku nie jestem obiektywna, bo niecierpliwie czekamy na przeprowadzkę.
Polecam zwrócić uwagę na termin oddania mieszkania i kary umowne.
Mam nadzieję, że do końca tego roku zostaniemy sąsiadkami
Pozdrawiam.

Offline

#62 2011-08-22 08:35:40

jeden z sasiadów

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-22
Posty: 33
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Ja mam informacje od Zambetu  o 70% stanu zaawansowania  robót W tym

2 sektory garaży, konstrukcje kondygnacji naziemnych , konstrukcji dachu, pokrycia dachu, instalacji elektrycznej(n z wyjątkiem lokali ze zmianą aranżacyjną .

Aktualnie trwa montaż stolarki okiennej, tynków, instalacji sanitarnych, zamówiona została stolarka drzwiowa oraz dźwig windy( oo dźwigu słyszałem już dwa miesiące temu)

To wszystko jest w piśmie które otrzymałem.

Dzięki za zdjęcia

Pozdrawiam i do zobaczenia w piątek.

Offline

#63 2011-08-22 09:19:45

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

jeden z sasiadów napisał:

Ja mam informacje od Zambetu  o 70% stanu zaawansowania  robót W tym

2 sektory garaży, konstrukcje kondygnacji naziemnych , konstrukcji dachu, pokrycia dachu, instalacji elektrycznej(n z wyjątkiem lokali ze zmianą aranżacyjną .

Aktualnie trwa montaż stolarki okiennej, tynków, instalacji sanitarnych, zamówiona została stolarka drzwiowa oraz dźwig windy( oo dźwigu słyszałem już dwa miesiące temu)

To wszystko jest w piśmie które otrzymałem.

Jak zwykle, na papierze jedno a w rzeczywistości drugie.
Ja miałem zmienianą instalację elektryczną i już została ukończona.
Trwa montaż stolarki okiennej??? Raczej trwał, w połowie czerwca, bo od tamtego czasu nie przybyło ani jednego okna.
Tynki?? Od dwóch miesięcy kończą się na 2 piętrze.
Rzeczywiście rozpoczął się montaż instalacji sanitarnych. Ciekawe że została zamówiona stolarka drzwiowa, bo podobno każdy mógł dokonać wyboru czy chce drzwi wejściowe takie jak zaproponuje ZAMBET czy będzie dopłacać do lepszych.

Te pisma i zapewnienia są niestety nic nie warte.

Offline

#64 2011-08-25 21:43:37

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam,
Przykro mi, ale poznamy się w późniejszym terminie, bo musieliśmy jechać na kilka dni poza Warszawę.
Prosimy o informację, czy coś Państwo ustalili i jak się mają nasze M.
Pozdrawiamy.

Offline

#65 2011-08-29 10:29:58

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Dziękuje wszystkim za piątkowe spotkanie.
Jeszcze krótka aktualizacja dla tych którzy nie mogli dotrzeć.

Tynki są w zasadzie skończone, gotowe są ściany aż do czwartego piętra i na pewno część poddasza (nie sprawdzałem wszędzie, ale tam gdzie udało się zajrzeć to tynki były). Pojawiły się też ścianki działowe na poddaszu, także oznaczało by to koniec prac murarskich.

2011-08-26

http://i1119.photobucket.com/albums/k631/kurna_no/2011-08-26_01.jpg
Z zewnątrz jeszcze po staremu.

http://i1119.photobucket.com/albums/k631/kurna_no/2011-08-26_08.jpg
W mieszkaniach na górnych pietrach leżą okna, tak jest praktycznie w każdym mieszkaniu. Mam nadzieję, że w tym tyg je zamontują.

http://i1119.photobucket.com/albums/k631/kurna_no/2011-08-26_09.jpg
Na dolnych piętrach wmurowywane są już szyby wentylacyjne.

http://i1119.photobucket.com/albums/k631/kurna_no/2011-08-26_03.jpg
Sprzed wjazdu do garażu zniknęły betonowe płyty, ale nie chce mi się wierzyć że zabiorą się za robienie wjazdu.

Niestety posadzki nadal nie zostały wylane i ułożona już instalacja wodno kanalizacyjna się niszczy.

Offline

#66 2011-08-29 13:12:04

Paweł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 46
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam,

Od rana atakujemy telefonami Panią Beatę i dyrektora Kowalskiego z Pułtuska w kwestii terminu oddania.
Tradycyjnie Pani Beata nic nie wie, wspomniała tylko o końcu roku jako najbardziej realnym terminie. Pan Kowalski również wycofał się ze 100% października i postawił na koniec 2011 (problemy prawne z przyłączami).
Osoba zainteresowana kupnem mieszkania u nas w budynku też otrzymała termin oddania koniec tego roku.
Co do aneksów też nic nie wiadomo, jest to zależne od decyzji Zarządu. Czyli wielkie jedno nic!!!!!
Pozdrawiamy.

Offline

#67 2011-08-29 19:52:17

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Bardzo dziękujemy za informacje.

Offline

#68 2011-08-29 22:28:44

DorotaA05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 77
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Co do tempa prac, to dzisiaj na budowie coś się działo - wstawiane były okna. W sprawie terminu oddania mieszkań - to bardzo ciekawe czy nastąpi to do końca roku. Faktycznie chyba nie ma sensu podpisywać kolejnych aneksów - chyba, że zaproponowane zostaną dodatkowe zniżki. Co o tym sądzicie. Pozdrawiamy.

Offline

#69 2011-08-30 17:04:46

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Proponuje podpisanie aneksów uzależnić od 4 rzeczy:

1. Wstawienie WSZYSTKICH okien
2. Ocieplenie budynku styropianem
3. Podłączenie grzejników i rozpoczęcie grzania
4. Wykonanie odwodnienia i osuszenie garażu

Te 4 punkty muszą być wykonane ZANIM pojawią się pierwsze mrozy.
Nie mam zamiaru mieszkać w budynku który zacznie się sypać za kilka lat tylko dlatego, że przez kolejną zimę woda będzie zamarzać w ścianach i podłodze.

Offline

#70 2011-08-31 20:01:33

nie-sasiad

Gość

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam wszystkich,

Ja dzis dzwoniłem do Zambetu, bo byłem zainteresowany kupnem mieszkania. Pani, z ktora rozmawiałem powiedziala, ze planowany termin oddania mieszkan to koniec 2011. Zrezygnowalem z kupna po tym co tu Panstwo piszą. Szkoda ze wszystkie inwestycje nie maja takiego dobrego "Administratora". Łatwiej by sie dokonywalo wyboru.

Pozdrawiam, trzymam kciuki abyscie sie Panstwo szybko wprowadzili!

#71 2011-09-02 09:30:02

Paweł

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 46
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam,

Wczoraj byliśmy na budowie, pojawiła się wylewka podłogowa w mieszkaniach narożnych na parterze. Elektrycy robią aktualnie ostatnie poprawki. Kierownik budowy ma zamiar do końca września zrealizować stolarkę okienną i wszystkie tynki (aktualnie robione są na 4 piętrze). Przed zimą budynek ma zostać ocieplony i ogrzewany tymczasową kotłownią. Czy ktoś otrzymał jakąś informację z biura w sprawie aneksów do umowy?
Pozdrawiamy.

Offline

#72 2011-09-03 09:33:22

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witamy, dziękujemy za informacje. My nie dostaliśmy jeszcze z biura żadnej wiadomość, czekamy od 31 sierpnia na klucze

Offline

#73 2011-09-03 23:45:45

DorotaA05

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-29
Posty: 77
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Każda informacja jest cenna, chcielibyśmy się wprowadzić co najmniej na lato 2012. Co ważniejsze, żeby całe otocznie budynku i garaże oraz piwnice były oddane do użytku. Jednakże zdajemy sobie sprawę, że przez najbliższe 2- 3 lata będziemy mieszkać na budowie. A co z ogrodzeniem drogami dojazdowymi i ochroną. Pozdrawiamy
PS. Może wybiegamy za bardzo w przyszłość - może czeka nasz rok 2013. Zobaczymy ;-)

Offline

#74 2011-09-04 10:05:55

sąsiadka

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-07-08
Posty: 131
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Witam,
Podziwiam Panią. Obawiam się, że nasza cierpliwość sięgnie końca b.r. Oczywiście liczymy się z tym, że 2-3 lata za oknem będzie plac budowy, ale mam szczerą nadzieję, że w tym roku mieszkania zostaną nam oddane.
Nie mam logicznego wytłumaczenia dla tempa prac.
W momencie otrzymania pozwolenia na budowę kwestie formalno-prawne przyłączy itp. powinny być uregulowane.
Jedyne, co to finanse, które zamiast przeznaczyć na budowę były przeznaczone na inne cele.
A my czekamy i płacimy...
Budując jednocześnie w co najmniej 3 miejscach... Chyba lepiej skończyć to, co się zaczęło i brać za następne przy takiej ilości  i godzinach pracy pracowników.
Powiem szczerze, że jestem coraz bardziej rozgoryczona. Wiem, że opóźnienia się zdarzają, ale kosztuje nas to dużo nerwów i co gorsza pieniędzy. Spłata kredytu i wynajmowanie mieszkania jednocześnie przedłuża się i jest bardzo kosztowne
A my czekamy. Tam się czujemy dobrze, w sumie jak na wsi, a jednocześnie w Warszawie i czujemy, że jesteśmy w domu, ale na tą chwilę mentalnie, bo fizycznie przeprowadzka się przeciąga...

Offline

#75 2011-09-06 13:24:20

zielak

Administrator

Zarejestrowany: 2010-12-27
Posty: 68
Punktów :   

Re: Aktualny stan prac - etap I - zdjęcia

Paweł, dzięki za informacje. Dobrze, że już idą wylewki, oby nie było tak jak z oknami, że zrobią 4 mieszkania narożne i miesiąc przestoju. W tym tygodniu spróbuję podjechać i porobić jakieś zdjęcia.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
hotels-world.pl hotel wellness ciechocinek dentysta łódź